Nasze wakacje 2004
Washington-Oregon-Montana

 

   
Seattle

Seattle to bardzo zielone i malowniczo położone miasto. W pogodne dni patrzac na południe można zobaczyc Mt. Rainier, na pólnocy Góry Kaskadowe. Niewatpliwym symbolem miasta jest Space Needle, wieża o wysokości 184 metry. Na szcycie znajduje sie taras widokowy i restauracja.

photo gallery

Mt Rainier NP
lipiec-sierpień
Mount Rainier to centralna góra Parku Narodowego o tej samej nazwie. Jej szczyt widać już ze Seattle, położonego 95 mil (150 km) od serca tego uśpionego wulkanu. W częsci Paradise ukwiecone łąki sąsiadują z zalegającym śniegiem. Część wszchodnia- Sunrise położona jest znacznie wyżej i dlatego żeby się tam dostać pokonuje się poziom chmur.

photo gallery

North Cascades NP
14 sierpień
North Cascades NP położony jest na północnym krańcu stanu Washington tuż przy granicy
z Kanadą. Park oprócz pięknych widoków dostarcza energii dla Seattle. W 1945 roku ukończono budowę tamy na jeziorze Ross Lake. Ma ono 24 mile długo
ści i do 2 mil szerokości. Dzięki specjalnej kompozycji minerałów woda ma turkusowy kolor.

Olympic NP
27-29 sierpień

Olympic NP to jedno z niewielu miejsc gdzie można zobaczyć las deszczowy. Drzewa obwieszone porostami i niezwykle bujna roslinność pozwalają się poczuć jak w afrykańskim buszu. Część zachodnia parku to skaliste plaże gdzie można zobaczyć różnokolorowe rozgwizdy.

photo gallery

Mt St Helen NVM
4 wrzesień

 

Wulkan Mt. St. Helens przypomniał o sobie w drastyczny sposób 14 maja 1980 roku. Do dziś dnia można obserwować skutki wybuchu: spalone gorącym powietrzem drzewa, wyjałowiona ziemia i odradzajaca się roslinność.

Columbia River Gorge
5-6 wrzesień

Columbia River Gorge to niezwykle malownicza trasa ciągnaca się wdłuż rzeki Colorado stanowiącej granicę dwóch stanów: Washington i Colorado. Co kilka mil znajdują się bardzo ciekawe wodospady, które zachwycają swoją rożnorodnością.

photo gallery

Glacier NP
24-26 wrzesień
Glacier NP to raj dla miłośników zwierząt. Z odrobiną szczęścia można tu sotkać niedźwiedzia grizzly, brunatnego, muflona, kozicę górską czy latającą wiewiórkę. Ponadto park jest usiany przepięknymi wodospadami i górskimi jezioami, które tworzą scenerię pozostającą w pamięci na bardzo długo.

photo gallery

 

 

Cześć i do zobaczenia w Ameryce!